Plakat

W październiku 2013 roku w Galerii 011 klubu Od Nowa w Toruniu miała miejsce moja pierwsza ekspozycja indywidualna. Znalazło się na niej kilkanaście portretów koncertowych.

Opis wystawy:

Angelika Plich to młoda fotografka, którą inspiruje przede wszystkim muzyka, widowisko jakim jest koncert i związane z nim emocje, ale też przygotowania i jego kulisy. Zajmuje się przede wszystkim fotografią koncertową. Od 2011 roku współpracuje z klubem Od Nowa, a także z klubem HRP Pamela oraz z toruńskimi zespołami, takimi jak: MANCHESTER oraz ERGO. Wystawa ”Kilka nut to sens istnienia” to jej pierwsza ekspozycja indywidualna. Na wystawę składa się kilkanaście portretów koncertowych wykonanych na przestrzeni 3 ostatnich lat. Fotografia Angeliki Plich to próba uchwycenia emocji, którą wywołuje muzyka. To nie jest poszukiwanie ciekawych kadrów, efektownego światła, nietypowej perspektywy, ale dostrzeżenie poprzez obiektyw paradoksalnie tego, co niewidoczne i nieuchwytne. To nie kwesta smaku czy zmysłu artystycznego skłania do uchwycenia danego momentu czy obrazu, ale muzyka i związana z nią emocja. Nie przypadkowo na wystawie wszystkie ujęcia to portrety, które są intymnym zapisem przeżywania muzyki i dźwięków. Angelika Plich niejako podgląda artystów i próbuje przekazać niewielką część ich sposobu przeżywania i tworzenia muzyki. Dla tych artystów dźwięki to sens istnienia, który za pomocą kilku nut starają się ująć w muzyce. Podobnie jak dla Angeliki, która fotografuje z miłości do muzyki.


Zdjęcia z wystawy:


Otwarcie wystawy:

Zdjęcia z wernisażu dzięki uprzejmości Patrycji Dombrowskiej oraz Alicji Krzyżelewskiej.

Galeria zdjęć z wernisażu na profilu Galerii 011: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.349430301859086.1073741842.177272809074837&type=3


Organizacja:

Poniżej projekty materiałów z wystawy.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/175604005960236/?fref=ts

 


 

Informacje o wystawie i wernisażu na różnych portalach: