DSC01128 DSC01120a DSC01129 DSC01139

fot. Wojciech Leszczyński / Patrycja Dombrowska

 

Mieszkam w Toruniu i jestem zakochana w tym mieście od urodzenia. Lubię truskawki, koty i spacery nad Wisłą. Nie lubię porannego wstawania i ludzi, którzy wiecznie się spieszą. Moją największą pasją jest fotografowanie koncertów. Szczególnie tych odbywających się w zadymionych klubach, gdzie artyści występują na scenie wielkości chusteczki.

Fotografuję z miłości. Miłości do muzyki.

Moja przygoda z fotografią zaczęła się niewinnie. Chyba każda pasja jest przez nas tak odkrywana – całkowicie przypadkiem. Zdjęcia z koncertów, które są od dawna nieodłączną częścią mojego życia, początkowo były tylko zapisem kilku chwil – na pamiątkę pokoncertową. Z czasem stały się pasją i sposobem na życie.

Nie wyobrażam już sobie życia bez zdjęć. Ani koncertów bez zdjęć. Jako fotograf często znajduję się na koncercie pod sceną, dzięki czemu jestem w samym centrum wydarzeń. Podczas występu na żywo, czuję wręcz tę energię przepływającą między zespołem a publicznością. Mam na wyciągnięcie ręki zarówno artystów, jak i widzów. Emocje, radość z występu, indywidualne odczuwanie dźwięków, stres czy dobra zabawa – to wszystko widzę i czuję razem z muzykami i publicznością. Godzina takiego koncertu dodaje bardzo dużo energii, która pozostaje w człowieku na długo po jego zakończeniu.

Zdjęcia koncertowe to większość mojego fotograficznego życia. Zajmują one dlatego najwięcej miejsca na tej stronie. Znajdują się na niej jednak również zdjęcia natury, miasta, ludzi… Nie można być bowiem fotografem tylko na koncertach, a na co dzień nie dostrzegać pięknych chwil do zatrzymania w kadrze. Fotografia to rejestrowanie tego, co nas otacza, w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny. Każda fotografia to ułamek sekundy zatrzymany już na zawsze. To też indywidualne spojrzenie fotografującego na daną sytuację, na świat.

Pokazując swoje fotograficzne portfolio, pokazuję też siebie, swoje odczucia i emocje towarzyszące łapaniu w kadrze danej chwili. Każda z zaprezentowanych tu fotografii jest dla mnie ważna. Każda z nich pokazuje emocje – nie tylko artystów uwiecznionych na zdjęciu, ale i moje.

Wygląda na to, że fotografuję jednak nie tylko z miłości do muzyki, ale i miłości do utrwalania pięknych chwil. I posiadania fantastycznych wspomnień, które wraz z dużą ilością emocji wracają po jednym spojrzeniu na zdjęcie.

 Angelika Plich

podpis